Pumptrack jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku ma powstać pumptrack przy ulicy Starzyńskiego na osiedlu Baranówka. Aby nie opóźniać wyboru wykonawcy, miasto zdecydowało się dołożyć dodatkowe pieniądze do budżetu inwestycji.
Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Pozwala on ćwiczyć na rowerze, ale także na deskorolce, umożliwiając wszechstronny trening. Wyrabia refleks, ogólną kondycję i zmysł równowagi.

Sprawdź

Kolejny taki obiekt

http://terazrzeszow.pl/EPvK.html

Pumptrack na osiedlu Baranówka to jeden z dwóch obiektów tego typu, które w najbliższych miesiącach powstaną w Rzeszowie. Drugi zostanie zbudowany na bulwarach. Ten na Baranówce jest bliższy realizacji ze względu na bardziej zaawansowane procedury administracyjne. Do wiosennego przetargu zgłosiła się jedna firma, dlatego pozostało tylko wybrać wykonawcę.
Na czym polega problem? Oferta firmy o około 20 tysięcy złotych przekracza kwotę zarezerwowaną w budżecie miasta na ten cel. Ratusz stanął więc przed wyborem: albo unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniądze. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, poinformował, że zdecydowano się na drugą opcję.

LYJD.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *