Rzeszów, za pomoc Ukrainie, uzyska wsparcie od Europejskiego Banku Inwestycyjnego

Od początku rosyjskiej inwazji na, Europejski Bank Inwestycyjny aktywnie wspiera Ukrainę. W ciągu najbliższych lat planowane jest finansowe wsparcie wszystkich regionów, które przyjmują do siebie uchodźców. 

Sprawdź

Z uwagi na fakt, że Polska znajduje się na czele państw, które przyjęły największą ilość uchodźców, EBI udzieli pomocy pieniężnej między innymi Polskim miastom. 

http://terazrzeszow.pl/FjUS.html

Planowane ogromne wsparcie dla Rzeszowa

22 kwietnia Rzeszów odwiedzili przedstawiciele Europejskiego Banku Inwestycyjnego, którym przedstawiono szereg inwestycji zrealizowanych z funduszy pozyskanych z EBI, w tym między innymi budowę mostu im. Tadeusza Mazowieckiego, Interaktywną Instytucję Kultury oraz interwencyjny punkt noclegowy, przeznaczony dla Ukraińskich uchodźców, znajdujący się przy ul. Rejtana. 

LQDI.jpg

Według zapewnień EBI, Rzeszów otrzymać ma 400 milionów złotych w ramach wsparcia finansowego. Póki co nie zaplanowano jeszcze, jakie realizacje zostaną sfinansowane z tych pieniędzy. Jak jednak przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, EBI skupia się w dużej mierze na wspieraniu inwestycji związanych z polityką energetyczną oraz klimatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *